Kirpik uzatmak hakkında bilmeniz gerekenler!

Kirpiklerim çok seyrek ve kirpik uzatma fikri cazip görünüyor, fakat acaba güvenli mi? Tam olarak kirpik uzatma nedir? Konsept muhteşem: onları bir sonraki seviyeden alınan sahte kirpikler olarak düşün. Kalıcı değildir, fakat 2 haftadan 6 haftaya kadar kullanabiliyorsunuz. Kirpikleri takmada profesyonel bir uygulamaya ihtiyacınız var. Çünkü tıbbi bir yapıştırıcı ile yapıştırılıyorlar. Aynı zamanda, dağınık kirpikleri mi yoksa gür kirpikler mi istediğinize karar vermenizde bir uzmanın yardımını almak kötü bir fikir değildir. Bu işlemi açıklayan New York'taki Pierre Michel Salonu'nun kirpik uzmanı ile konuştum.

Bilmeniz gerekenler

Özel bir yatağa veya arkaya doğru yatırılabilen bir sandalyeye uzanmanız istenecek. Uzman, arkanıza oturacak. Aşağı bakmanız veya tamamen gözlerinizi kapatmanız en iyisi olacak. Kirpik uzatma hazırlığında doğal kirpikleriniz herhangi artık makyajdan, nemden ve yağdan arındırmak için temizlenecek. Uzman, steril edilmiş ince uçlu cımbız ile sentetik kirpiği tutacak ve kirpiğin altını ameliyat yapıştırıcısına batıracak (gaz veya formaldehit içermeyen, gözlere zarar verebilen, % 100 eczacılığa ait, sağlıklı içerikli olması gereken yapıştırıcı) ve kirpik çizgisine doğru kirpiği yerleştirecek. Uzman, Yaklaşık 30 veya 40 saniye boyunca kirpik yapışana kadar kirpiği tutacak.

Bu uygulamanın süresi ne kadar kirpik konulacağına ve sizin nasıl oturduğunuza bağlı (yerinde duramayan müşteriler için süre daha uzundur). Genellikle kirpik uzmanı ile 50 dakika geçirmeyi umabilirsiniz. Kirpikler ilk uygulandığında, daha estetik ve kişiye özel şekil yaratmak için kesip düzeltilebilir. Kirpiklerinize ne kadar çok dikkat ederseniz o kadar uzun süre dayanır. Gözlerinizi ovuşturursanız, gözlerinize çok yakın nemlendirici uygularsanız, yüzüstü yatarsanız kirpikleriniz çok çabuk aşağıya düşecektir. Terleme ve aktif yüzme, kirpiklerinize kısa bir ömür verebilir.

Şekilsiz Kirpik Uzamatları Nasıl Engellenir?

Los Angeles makyaj ve kaş uzmanı Robert Bolanas uzun kirpikler uygulamasında çok fazla tecrübe sahibi bir makyaj uzmanına gitmenizin çok önemli olduğunu söylüyor.

Robert'in üç temel sorunu
At kılından yapılmış sahte kirpikler: At kılına alerjiniz varsa kirpiklere karşı alerjiniz olacak ve muhtemelen çok rahatsız edici olabilen, kirpik çizginiz boyunca şişlik gibi reaksiyonlara maruz kalabilirsiniz. Böyle bir durumda sentetik kirpikler isteyin.

Yanlış yapıştırıcı kullanımı: Kirpik uzatmasında kullanılan yapıştırıcı, plastik cerrahlar tarafından kullanılan ameliyat yapıştırıcısı olmalı ve yüksek kalitede olmalıdır. Bolanas, bazı insanların kontrplak yapıştırmasında kullanılan endüstriyel yapıştırıcı kullandıklarını söylüyor. Bu solüsyon gözünüze temas ederse çok ciddi zararlara sebep olabilir.

Fazla yapıştırıcı: Fazla yapıştırıcı ise diğer bir sorundur. Makyaj uzmanı veya teknisyen çok fazla kirpik uygularsa doğal kirpiklerin kırılmasına veya düşmesine neden olabilir.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !